logo

Hakkımızda

Sayın Veli ve Sevgili Öğrenciler

Fatih İlgi Özel Eğitim Kurumları 30 Yıl Devletin her kademesindeki okullarda öğretmelik yapmış uzman ve tecrübeli bir kadro tarafından kurulmuş,15 yıldır da özel eğitim sektöründe rüştünü ve başarısını ispatlamış bir kuruluştur. Özel Fatih İlgi Anadolu Lisesi, Özel Fatih İlgi Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Yükselen Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Fatih İlgi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Özel Subayevleri Çözüm Etüt Eğitim Merkezini çatısı altında bulundurmaktadır.

Konforlu, temiz eğitim ortamları, disiplinli eğitim anlayışı, uzman ve tecrübeli kadrosu ile kısa zamanda milletimizin teveccühünü kazanmış hak ettiği değeri görmüştür. Başarıyı kendine şiar edinmiş kurumlarımızda, öğrencilerimizin başarıları her daim değerlendirilir ve ödüllendirilir. Her yıl okullarımızda 1.ler ücretsiz,2.ler %75,3.ler %50,ilk 10’a giren %30 ilk 20’ye giren % 25 indirimi kazanır.

Okullarımıza kayıtlı öğrencilerimiz başarılarına göre 10.sınıftan itibaren isterlerse okullarımız bünyesinde bulunan; Sağlık Bilimleri (Hemşire Yardımcısı), Uçak Bakım (Uçak Elektroniği) ,Tapu ve Kadastro(Haritacılık)gibi meslek alanlarından birini seçebilecekleri gibi, isterlerse okulumuz bünyesinde bulunan Anadolu Lisemizi tercih ederek üniversiteye hazırlık ve Kolej eğitimine devam edebilirler.20 kişilik sınıflar toplam kontenjanı 250 geçmeyen okullarımızda öğrencilerimiz kalabalıklarda kaybolmadan özelin de özelini yaşarlar.

Okullarımızda 9.sınıftan itibaren üniversiteye hazırlık çalışmaları başlar,11-12.sınıflarda hafta sonları da dâhil üniversiteye hazırlık çalışmaları kesintisiz devam eder. Öğrencilerimiz kendi seviyelerinde 20 kişilik sınıflarda ders görür, seviye bakımından akranlarından geride olan öğrencilerimiz bireysel ve gurup eğitimleri ile bu eksiklikler tamamlanarak sınıflarına intibakları sağlanır. Okullarımız milli ve manevi değerlerine bağlı, vatanını milletini seven, ay yıldızlı bayrağın altında yaşamaktan onur ve gurur duyan, çağdaş ve evrensel değerlerle barışık nesiller yetiştirmeyi kendine amaç edinmiş kuruluşlardır. Ankara’nın her tarafına ulaşımı kolay, Akköprü ve Atatürk Kültür Merkezi metro duraklarına yürüme mesafesinde olup açılışa özel cazip fiyatları ile siz değerli veli ve öğrencilerimize hizmet vermekten onur duyarız.

Sevgi ve saygılarımızla…

Fatih İlgi Özel Eğitim Kurumları